Porady

Witryny – mebel nie tylko na książki

Poradniki

Witryny – mebel nie tylko na książki

 

Domowe biblioteki. Eleganckie wystawki kolekcji. Tradycyjne meble do jadalni. Stylowe witryny wykorzystywane są w domach na wiele różnych sposobów. Od ich konstrukcji zależy w znacznej mierze do jakich potrzeb zostaną zaadoptowane. Właśnie dlatego wybierając konkretny mebel należy uprzednio przemyśleć cel wykorzystania oraz zastanowić się na dopasowaniem jego wyglądu do ogólnej aranżacji wnętrza.

 

Ekspozycja dla książek

Odpowiednio dobrane konstrukcje tworzą unikalne, stylowe biblioteki. Mebel dedykowany do takich właśnie celów powinien być otwarty, aby możliwie najlepiej spełniał swoje zadanie i zapewniał łatwy dostęp do publikacji. Pragnąc stworzyć własną biblioteczkę warto wybrać regał z kilkoma długimi półkami lub półkami poprzecznie przedzielonymi, przez co powstają kwadratowe bądź prostokątne segmenty. Każdy z nich można wykorzystać do stworzenia odrębnych tematycznie przestrzeni – np. biografii, literatury podróżniczej, beletrystyki. Jeśli w kolekcji książek znajdują się większe albumy warto wybrać regał, gdzie odległość między półkami zagwarantuje swobodne zdejmowanie i odkładanie publikacji. Do stworzenia prywatnej biblioteczki można wykorzystać także stylowe, zamykane witryny. Dzięki przeszkleniom książki nie kurzą się. Do ekspozycji woluminów idealnie nadają się meble utrzymane w stylu gabinetowym, rustykalnym, czy prowansalskim. Duch minionej epoki doskonale współgra z estetyką woluminów.

Ekspozycja dla zastawy

Stylowe witryny bardzo chętnie wykorzystywane są do zaprezentowania rodowych sreber lub serwisu kawowego czy obiadowego. Przeszklona nadbudowa pozwala pochwalić się pięknymi przedmiotami i może stanowić dumę każdej gospodyni. Usytuowana w jadalni daje możliwość zaprezentowania zbioru gościom na proszonym obiedzie. Praktyczności dodaje zabudowana dolna część. Można w niej umieścić mniej elegancką zastawę, do codziennych obiadów, jak też bieliznę stołową. Jeśli decydują się Państwo na wybór całkowicie przeszklonej witryny, to warto wprowadzić do jadalni komody lub kredensy, które umożliwią przechowywanie obrusów, serwet, bieżników, itp. Przy wyborze mebla warto dobrać go do stylowych krzeseł i stołu lub komody. Należy pamiętać, aby wiązał się z innymi elementami wystroju wnętrza.

 

Ekspozycja dla kolekcji

Z uwagi na swoją charakterystyczną konstrukcję, stylowe witryny bardzo dobrze sprawdzają się jako mebel reprezentacyjny. Pozwalają na efektowną ekspozycję kolekcji pucharów i nagród, numizmatów, kryształów, a także innych zbiorów cennych przedmiotów. Transparentne szkło chroni wartościowe przedmioty przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a z drugiej strony pozwala na podziwianie ich w pełnej krasie. W celu zapewniania większego bezpieczeństwa, niektóre z konstrukcji posiadają zamki. W ten sposób przedmioty są zabezpieczone przed np. uszkodzeniem przez małe dzieci.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą witryn.

Zobacz produkty które dla Ciebie polecamy: