Porady

Jak wybrać sofy rozkładane

Poradniki

Jak wybrać sofy rozkładane

Mebel został stworzony z myślą o komforcie wypoczynku. Sofa już od czasów starożytnych towarzyszyła człowiekowi, zapewniając wygodę i chwile prawdziwego odprężenia w zaciszu domowym. Doskonale sprawdza się w każdej przestrzeni – zarówno w gabinecie, salonie, jak i pokoju dziecięcym. Gwarancją podwyższonego komfortu są sofy rozkładane, które zapewniają doskonałe warunki do relaksu i maksymalną użyteczność.

Wielofunkcyjne rozwiązanie dla domu

Modele rozkładane nie ograniczają się wyłącznie do jednej funkcji. Sofy z funkcją spania w wariancie rozłożonym przeznaczone są do snu. Posiadają budowę, która w kilku prostych ruchach pozwala na stworzenie przestronnego, wygodnego miejsca do snu. Po złożeniu natomiast mebel posiada odpowiednią konstrukcję i formę do chwil odprężenia w ciągu dnia. Pozwala wygodnie rozsiąść się i oprzeć plecy lub w pozycji półleżącej oddać się lekturze książki, czy fabule filmowej.

 

Sofy do codziennego spania to bardzo praktyczne meble. Pozwalają na przenocowanie gości, których odwiedziny się przeciągnęły, jak też rodziny, która zapowiedziała się z wizytą. Stanowią także dobre rozwiązania w sytuacji, gdy jeden z partnerów zachoruje. Wówczas opiekująca się nią zdrowa osoba może spędzić noc na rozkładanej kanapie, ograniczając ryzyko zarażenia się i zapewniając sobie zdrowy sen, potrzebny przy opiece nad chorym bliskim.

 

W wersji złożonej kanapa świetnie sprawdza się jako wypoczynek w salonie. Mebel wraz z fotelami oraz pufami może zaaranżować przyjemną strefę relaksu. Usytuowany w pobliżu telewizora gwarantuje optymalne warunki do oglądania filmów oraz ciekawych programów. W sąsiedztwie stolika kawowego może stać się miejscem rozmów oraz spotkań towarzyskich.

 

Estetyczny dodatek we wnętrzu

W zależności od aranżacji pomieszczenia należy dobrać inny rodzaj mebla. Stylowe sofy bardzo dobrze sprawdzają się we wnętrzach inspirowanych urokiem dawnych lat. Efektownie prezentują się przy wystroju klasycznym, kolonialnym, Shabby Chick, czy glamour. W naszym krakowskim salonie znajdują się meble dedykowane właśnie do tego rodzaju przestrzeni. Pikowane obicie w połączeniu z drewnianymi nogami idealnie komponuje się z aranżacją gabinetową, a wzorzysta tapicerka w zestawieniu z koronkowymi żłobieniami nóg i oparcia dopełnia wnętrza o wystroju pałacowym. Stylizowana konstrukcja często jednak ogranicza funkcjonalność mebli, które mogą nie posiadać funkcji spania. Takie rozwiązania sprawdzają się w mieszkaniach i domach, gdzie znajduje się pokój gościnny, a salon wykorzystywany jest wyłącznie w ciągu dnia.

 

Nowoczesne sofy rozkładane posiadają w większości funkcją spania. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach, a w kawalerkach stanowią wręcz podstawowy element wystroju. Nie zajmują dużej ilości miejsca, a zarazem zapewniają funkcjonalne rozwiązanie za dnia i nocą. Nowoczesne modele cechuje nieco prostsza forma, pozbawiona nadmiernej dekoracyjności. Nadaje to pewnej uniwersalności i pozwala na wprowadzenie mebla do pomieszczenia o wystroju zarówno eklektycznym, jak i minimalistycznym, czy industrialnym.

 

Dobrym rozwiązaniem są sofy na wymiar. W naszym salonie krakowskim umożliwiamy dobór takiego rozwiązania, które w pełni zadowoli Państwa. Szansa zamówienia sofy na wymiar to szansa na zaaranżowanie przestrzeni na własnych zasadach, dokładnie dopasowanej do wolnej przestrzeni i rozmiaru pokoju. Zapewnia przy tym odpowiednią komunikację w przestrzeni, gdyż poszczególne parametry zostały starannie do niej dostosowane.

 

Gwarancja wygody nocą i dniem

Mając na uwadze główne zadanie mebla, jakim jest zapewnianie wysokiego komfortu odpoczynku należy pamiętać o kilku istotnych elementach, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie:

 

  • siedzisko i oparcie – Mebel powinien mieć odpowiednio wysokie oparcie, aby umożliwiało podparcie pleców i tym samym pozwalało na odciążenie kręgosłupa. Istotne znaczenie ma także odpowiedniej grubości i wielkości siedzisko. Powinno umożliwić swobodne i wygodne siedzenie, umożliwiając wręcz „zapadnięcie” się w nim.
  • konstrukcję do codziennego spania – Sofy rozkładane z funkcją spania powinny zagwarantować komfort snu. Dlatego tak istotne znaczenie ma dobór odpowiedniego rodzaju wypełnienia. Dobrze sprawdzają się meble z materacem piankowym lub bonellowym. Nowoczesne wypełnienia z lateksu lub pianki termoelastycznej są jeszcze rzadkością, natomiast proste modele sprężynowe zastępuje się coraz częściej wersją kieszeniową.
  • budowę mebla – Kanapa z funkcją spania powinna być zaopatrzona w pojemnik na pościel. Ponadto konstrukcja musi być stabilna i wytrzymała.
  • materiał obiciowy – Mebel wykorzystywany dniem i nocą powinien posiadać tkaninę obiciową przyjemną w dotyku, a zarazem wytrzymałą na przetarcia i łatwą w czyszczeniu. W ofercie naszego salonu krakowskiego proponujemy sofy skórzane oraz materiałowe.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sof.

Zobacz produkty które dla Ciebie polecamy: